ForumKategoria: Praca z programemJak szybko wprowadzić kalendarz indywidualny dla pracownika?
admin zapytał 8 lat temu

Chciałbym założyć indywidualny kalendarz dla każdego pracownika wg. przepracowanych dni. Proszę o pomoc, jak to zrobić?

1 odpowiedzi
admin odpowiedziane 8 lat temu

Sekwencja czynności do wykonania w celu szybkiego założenia dla pracownika kalendarza indywidualnego jest następująca:
1. W kartotece pracownika należy wybrać przycisk 'Zmienne’ i dopisać nową zmienną 'Harmonogram’ o sposobie wprowadzania wartości 'Kalendarz wg dni’.
2. W dalszej kolejności w kartotece należy wybrać przycisk 'Absencje i Kalendarz’, a następnie na zakładce 'Kalendarz i wynagrodzenie urlopowe’, wybrać kalendarz 'GRUPOWY/INDYWIDUALNY’. Zmienna 'Harmonogram’ powinna zostać automatycznie wybrana po wybraniu kalendarza.
Po wprowadzeniu powyższych zmian kartotekę pracownika należy zapisać (ikonka 'Zapisz’ nad ekranem’, lub opcja menu 'Plik’, 'Zapisz’). W celu wprowadzenia wartości dla kalendarza w wybranym miesiącu, w którym jest on inny niż domyślny kalendarz firmowy, należy wybrać opcję menu 'Zadania’, 'Wprowadzanie Wartości Zmiennych’, 'Dla Wybranego Zatrudnionego’, wybrać pracownika i zmienną 'Harmonogram’, a następnie, po odczycie, wybrać miesiąc i rozpisać kalendarz na dni (przycisk '…’ obok wybranego miesiąca). W miesiącach, w których nie ma żadnych zmian w odniesieniu do kalendarza firmy, nie trzeba nic wprowadzać.

Szczegóły tej, oraz wielu innych sytuacji, w których można efektywnie wykorzystać kalendarz indywidualny dla pracownika zostały opisane w poradniku Konfiguracja oraz rejestracja indywidualnego czasu pracy.