Aktualizacja Kadr i płac „Rzeczpospolitej”


Program Kadry i płace „Rzeczpospolitej” miał dwie oddzielne wersje, różniące się zarówno interfejsem użytkownika, jak i zakresem funkcjonalności:

 

  • wersja z roku 2003 i 2004, oraz
  • wersja z roku 2009 i lat późniejszych

 

Procedury aktualizacji programu z każdej z ww wersji do programu SuperPłace zostały opisane poniżej:

 

Aktualizacja Kadr i płac „Rzeczpospolitej” wersja 2009 i lata późniejsze:

 

Sekwencja czynności w celu aktualizacji do programu SuperPłace jest następująca:

 

1. Pobranie i zainstalowanie programu SuperPłace: kliknij tutaj aby pobrać najnowszą wersję programu SuperPłace

 

W celu dokończenia instalacji, pobrany plik należy zapisać, a następnie uruchomić.

 

2. Przegranie danych z programu Kadry i płace „Rzeczpospolitej” wersja 2009 i lata późniejsze:

 

Procedura importu danych została oparta o import danych z programu Płatnik ZUS. Szczegółowy opis importu zawarto w poradniku Import danych z programu Płatnik.

 

3. Zakup licencji – szczegóły dotyczące zakupu licencji zostały opisane w sekcji 'Zakup licencji’ poniżej.

 

Aktualizacja Kadr i płac „Rzeczpospolitej” wersja 2003 i 2004:

 

Dział Marketingu i Promocji dziennika „Rzeczpospolita” pod koniec 2004 roku nie wyraził chęci dalszego sponsorowania programu Kadry i Płace „Rzeczpospolitej”. W związku z powyższym, użytkownicy tego programu mają przed sobą następujące opcje:

 

* Opcja 1: kontynuować wykorzystanie programu – jest on zgodny z obowiązującym stanem prawnym (niektóre czynności, np. zaokrąglanie podatku mogą wymagać przełączania list płac po wyliczeniu w tryb manualny). W programie brak jest aktualnych wersji formularzy PIT – można skorzystać z formularzy udostępnianych przez Ministerstwo Finansów. Zmiany parametrów wyliczeniowych należy wprowadzić samemu wykorzystując opcje menu 'Zadania’, Konfiguracja Wynagrodzeń i Rozliczeń’, 'Parametry Wyliczeniowe’.

 

* Opcja 2: pobrać i wykorzystywać oferowany przez nas odpłatnie program kadrowo-płacowy SuperPłace. Aby to zrobić, należy pobrać i zainstalować sam program, a następnie zainstalować klucz testowy pozwalający, po zainstalowaniu, na uruchomienie aktualnej wersji programu. Po przetestowaniu można podjąć decyzję o zakupie programu – klientom aktualizującym Kadry i Płace „Rzeczpospolitej” do programu SuperPłace dla 6 lub więcej zatrudnionych oferujemy 25% rabatu (sekwencja czynności w celu dokonania zakupu została opisana w punkcie 3. poniżej). Sekwencja czynności w celu aktualizacji do programu SuperPłace jest następująca:

 

1. Pobranie i zainstalowanie programu SuperPłace: kliknij tutaj aby pobrać najnowszą wersję programu SuperPłace

 

W celu dokończenia instalacji, pobrany plik należy zapisać, a następnie uruchomić. Program wymaga, w trakcie instalacji, odinstalowania Kadr i Płac „Rzeczpospolitej”. Przejmuje automatycznie wszystkie dane – zawsze należy jednak pamiętać o wykonaniu kopii zapasowej danych systemu!

 

2. Pobranie i zainstalowanie pliku z kluczem testowym:

 

Plik klucza testowego jest plikiem tekstowym, który wysyłamy w załądczniku na adres poczty elektronicznej zainteresowanym użytkownikom. W celu otrzymania aktualnego klucza testowego, bardzo prosimy o kontakt

 

3. Zakup licencji – szczegóły dotyczące zakupu licencji zostały opisane w sekcji 'Zakup licencji’ poniżej.

 

Zakup licencji:
W przypadku chęci kontynuacji dalszego wykorzystania programu SuperPłace, należy:

 

  • Wypełnić i wysłać lub przefaksować do nas pod numer (22) 676-55-01 zamówienie zakupu licencji z rabatem 25%. Informacja o liczbie aktualnie rozliczanych zatrudnionych jest dostępna poprzez opcję menu programu 'Pomoc’, 'Statystyka Programu’,
  • Dokonać wpłaty kwoty wynikającej z zamówienia na nasze konto podane na zamówieniu,
  • Po otrzymaniu potwierdzenia wpłaty z banku, wysyłamy zamówiony program, klucz licencyjny oraz fakturę VAT na adres wskazany w zamówieniu.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, bardzo prosimy o kontakt