ForumKategoria: Pozostałe kwestieLokalizacje danych programu SuperPłace
admin zapytał 8 lat temu

Mam jeszcze jedno pytanie – czy na twardym dysku istnieją gdzieś pliki z zapisanymi danymi pracowników wprowadzanych do programu Superpłace? Jeśli tak to w jakim folderze (nazwa) szukać tych plików i gdzie je skopiować żeby program je czytał? Miałem awarię komputera i posiadam tylko kopię danych ze starego dysku.

1 odpowiedzi
admin odpowiedziane 8 lat temu

W typowej sytuacji wszystkie dane wersji jednostanowiskowej programu znajdują się w folderze, w którym program został oryginalnie zainstalowany. Domyślnie jest to zwykle folder 'C:\Program Files\Anzasoft’ w przypadku Windows XP lub 'C:\Anzasoft’ w przypadku Windows 7 i późniejszych.
W tym folderze, baza danych znajduje się w podfolderze 'firma114′ – jest to plik o nazwie 'firma114.db’ (wersja dla Windows 32-bity z baza SQL Anywhere 5.5) lub 'firma115.db’ (wersja dla Windows 64-bity z baza SQL Anywhere 11). Archiwum dokumentów, czyli m.in. wszelkie zarchiwizowane wydruki, również deklaracje PIT, projekty własnych dokumentów, raportów, itp. znajduje się w podfolderze 'Dokumenty’.
Jeżeli program SuperPłace można uruchomić, wystarczy w programie wybrać opcję menu 'Pomoc’, 'Informacja o Programie’, a następnie opcję 'System’, aby program wyświetlił dokładną lokalizację plików. Jeżeli programu nie można uruchomić (tak jak w opisywanym przypadku), należy najpierw sprawdzić domyślną lokalizację, a następnie przeszukać odzyskany dysk w celu znalezienia pliku 'firma114.db’ lub 'firma115.db’.