ForumKategoria: Praca z programemOsoba wspolpracujaca – PFRON
admin zapytał 8 lat temu

mam pytanie w kwestii rozliczania w Super Placach osoby wspolpracujacej, z ktora zawarta jest umowa o prace (bedzie brane dofinansowanie z PFRON). Jak mozna taka osobe wprowadzic i rozliczac w programie?

1 odpowiedzi
admin odpowiedziane 8 lat temu

Jeżeli w programie nie ma potrzebnych zasad podlegania i finansowania składek ZUS, należy w pierwszej kolejności otworzyć słownik zasad, dostępny poprzez opcję menu 'Zadania’, 'Słowniki’. W słowniku należy poszukać zasad najbardziej zbliżonych do potrzebnych, w opisywanym przypadku standardowych zasad dla osoby współpracującej, a następnie, po wybraniu pozycji (tak aby palec wskazujący z lewej strony wskazywał pozycję – wystarczy na pozycję kliknąć), skopiować jej zawartość do nowej pozycji (opcja menu 'Działania’, 'Dopisz Pozycję wg Aktualnie Wybranej’). Nową pozycję należy zmienić odpowiednio do potrzeb, zwracając również uwagę na zmianę opisu.
 
Po zdefiniowaniu i zapisaniu, nowe zasady można przypisać zatrudnionemu po wybraniu w jego kartotece osobowej przycisku 'Ogolne’, lub, w przypadku rejestru umów cywilnoprawnych, po wybraniu przycisku 'Zmień Zasady’ na dole ekranu.